Trójmiejska Akcja Kobieca

Temat: Grzyb na fugach pomiędzy płytkami w kabinie natryskowej
Jako walkę z tym co już jest spróbuj HG dostępne w castoramie, poniżej opis tego środka ze strony producenta. Tylko, ze to zlikwiduje skutek, a nie przyczynę....

"HG „środek do usuwania pleśni”
· z silikonowych uszczelek
· ze spoin pomiędzy płytkami
· z powierzchni tynku
Błyskawicznie usuwa pleśń, algi, grzyb i mech z powierzchni narażonych na działanie wilgoci. Zaleca się stosować go do usuwania pleśnie np. z płytek ceramicznych, ze spoin pomiędzy płytkami, z silikonowych uszczelek, z otynkowanych ścian lub sufitu w : łazience, kabinie prysznicowej, toalecie, komórce, piwnicy, garażu, basenie, saunie itp.
Usuwa również pleśń, algi, grzyb, zielony nalot z murów , balkonów, terakoty, doniczek, kamiennych rzeźb i ozdób ogrodowych itp.
Wszelkie szare, czarne, brązowe lub zielone plamy spowodowane przez pleśń, grzyb lub algi zostaną usunięte bez śladu "
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=45519Temat: Grzybek w łazience
Temat banalny. W rogu kabiny prysznicowej część silikonu sczerniała, jakby wgryzł się w nią grzyb. Szczotką nie zeszło. Co teraz:
- usunąć ten silikon i dać nowy - ale czym?
- potraktować to jakimś preparatem - ale jakim i czy taki wrośnięty grzyb zejdzie?
- nałożyć nową warstwę silikonu i modlić się, żeby nie wyszło?
Liczę na Was 8) i pozdrawiam.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=98019


Temat: Wilgoć w kanale.
Powstawanie grzybów w pomieszczeniach mieszkalnych z prawidłowo wykonaną izolacją przeciwwilgociową i termiczną jest spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem tych pomieszczeń. Zbyt szczelne okna oraz niedrożna instalacja wentylacyjna mogą spowodować, iż nadmiar pary wodnej będzie osadzać się na powierzchni ścian w postaci grzyba.
Użycie preparatu grzybobójczego Atlas Mykos spowoduje skuteczne usunięcie z powierzchni elementów budowlanych nalotów pochodzenia organicznego typu grzyby, porosty, pleśnie, glony i może być stosowany wewnątrz jaki na zewnątrz budynku. Służy również do zabezpieczania przed działaniem tych mikroorganizmów świeżych jak i poprzednio oczyszczonych powierzchni mineralnych. Stosuje się go w miejscach szczególnie narażonych na intensywne działanie wilgoci np. elewacje budynków, ściany i podłogi w pralniach, piwnicach, łazienkach.
Atlas Woder E jako folia elastyczna służy do uszczelniania pomieszczeń z przepływająca bezciśnieniowo pod płytkami wodą tzn. łazienek, kabin prysznicowych itp. Atlas Woder E służy również do wklejania taśm i kołnierzy Atlas Taśmy te służą do elastycznego i wodoszczelnego zabezpieczania naroży np. na styku dwóch ścian, ściany z podłogą, w narożnikach, przy kratkach ściekowych, krawędziach przejść rur instalacyjnych.
Jednak zaprawy wodoszczelne służą do zabezpieczenia powierzchni przed działaniem wilgoci od strony zewnętrznej przegrody. W przypadku, gdy wilgoć jest w przegrodzie, a spowodowane jest to przez np. uszkodzoną izolacje poziomą lub pionową zastosowanie nie jest rozwiązaniem prawidłowym. Po pewnym okresie tzw. ciśnienie ujemne działające na warstwę wodoszczelną od wewnątrz spowoduje jej odspojenie. W takim przypadku konieczne jest usunięcie przyczyny występowania wilgoci w ścianach . Jedną ze skutecznych metod jest metoda iniekcji wgłębnej.
Źródło: forum.beemka-klub.pl/viewtopic.php?t=24640